Financial Reports and
Political Contributions System
EBC Home
FRPC Welcome
Tips on Searching
Frequently Asked Questions
Need Help?
Local Search Options
Search For:
Annual Report Contributions
Election Contributions
Scanned Reports
Election Summary
Search for scanned reports
Enter one or more fields
Partial Filer Name:
Endorsement:
(ALL)
A Better Maple Ridge
ABC Vancouver
ACT Now Surrey
Abbotsford First
Abbotsford Parents First
AbbotsfordFIRST
Achieving For Delta
Achieving for Delta
Action 22
Affordable Housing Coalition
Alberni First
Amalgamate North Van
BCA - Burnaby Citizens Association
BFC - Burnaby First
BFC Burnaby First Coalition
Bright Future Party
Building Bridges NV
Burnaby Green Party
CCA
COPE
CORE
CRMG
Canada Electric Services Inc.
Cedar Party
Coalition Vancouver
Coalition of Progressive Electors (COPE)
Community First
Community First Langford
Comox Greens
Contract With Langley
Delta Connect
Delta Independent Voters Association
Democracy Direct - White Rock
Elevate Langley Voters Association
Forward New West
Forward Together
GREEN
Green
Green Party
GreenVote
Greens
Hotel Workers United Local 40
IDEA
IDEA Vancouver
IND
ISVA
Independents Working For You
Independents Working for You
Integrity Now
Kids Matter
KidsMatter
Langford Now
Live Langley
Maple Ridge First
NPA
Nanaimo-Ladysmith New Democratic Party Electoral District Association
New West Progressives
New Westminster Progressives
NewCouncil.ca
ONE Burnaby
ONE Richmond
One City Vancouver
One Surrey
OneCity
ParentsVoice BC
Partners in Education Abbotsford
People First
People's Council Surrey
Pro-Amalgamation
ProVancouver
Progress Vancouver
Progressive Sustainable
Prosper Kelowna
Proudly Surrey
Public Education
RCA
REAL
RITE
RITE Richmond
Renew Richmond
Richmond Citizens (RCA)
Richmond Community Coalition
Richmond Community and Education Party
Richmond Education Party
Richmond First
Richmond Reform
Richmond Rise
Richmond United
Safe Surrey Coalition
Sensible Vancouver
Spirit Alliance
Squamish Community Coalition
Squamish First
Stop Party
Surrey Cares
Surrey Connect Public IA
Surrey First
Surrey First Education
Surrey Forward
Surrey Students Now
TEAM
Tax Payers First
Team Delta
Team North Saanich
Team Surrey Schools
TeamSurrey
Together Victoria
Tomorrow's Sechelt
United For Saanich
United Surrey
VIVA Victoria
VOTE Socialist
Vancouver 1st
Vision Vancouver
White Rock Coalition
Work Less Party
YES Vancouver
Filer Type:
(ALL)
Assent Voting Advertising Sponsor
Candidate
Elector Organization
Third Party Sponsor
Office:
(ALL)
Advisory Council Member
Board of Education Trustee
Councillor
Electoral Area Director
Islands Trust Local Trust Area Trustee
Local Community Commissioner
Mayor
Park Board Commissioner
Regional Trustee
Rural Water Councillor
Water Councillor
Jurisdiction Type:
(ALL)
Advisory Council
Islands Trust
Municipality
Park Board
Regional District
School District
Jurisdiction:
(ALL)
100 Mile House
Abbotsford
Abbotsford School District
Alberni School District
Alberni-Clayoquot Regional District
Alert Bay
Anmore
Armstrong
Arrow Lakes School District
Ashcroft
Barriere
Belcarra
Boundary School District
Bowen Island
Bulkley Valley School District
Bulkley-Nechako Regional District
Burnaby
Burnaby School District
Burns Lake
Cache Creek
Campbell River
Campbell River School District
Canal Flats
Capital Regional District
Cariboo Chilcotin School District
Cariboo Regional District
Castlegar
Central Coast Regional District
Central Coast School District
Central Kootenay Regional District
Central Okanagan Regional District
Central Okanagan School District
Central Saanich
Chase
Chetwynd
Chilliwack
Chilliwack School District
Clearwater
Clinton
Coast Mountains School District
Coldstream
Columbia Shuswap Regional District
Colwood
Comox
Comox Valley Regional District
Comox Valley School District
Conseil Scolaire Francophone School District
Coquitlam
Coquitlam School District
Courtenay
Cowichan Valley Regional District
Cowichan Valley School District
Cranbrook
Creston
Cultus Lake Park Board
Cumberland
Daajing Giids
Dawson Creek
Delta
Delta School District
Duncan
East Kootenay Regional District
Elkford
Enderby
Esquimalt
Fernie
Fort Nelson School District
Fort St. James
Fort St. John
Fraser Cascade School District
Fraser Lake
Fraser Valley Regional District
Fraser-Fort George Regional District
Fruitvale
Gibsons
Gold River
Gold Trail School District
Golden
Grand Forks
Granisle
Greater Vancouver Regional District
Greater Victoria School District
Greenwood
Gulf Islands School District
Haida Gwaii School District
Harrison Hot Springs
Hazelton
Highlands
Hope
Houston
Hudson's Hope
Invermere
Islands Trust
Kamloops
Kamloops/Thompson School District
Kaslo
Kelowna
Kent
Keremeos
Kimberley
Kitimat
Kitimat-Stikine Regional District
Kootenay Boundary Regional District
Kootenay Columbia School District
Kootenay Lake School District
Ladysmith
Lake Country
Lake Cowichan
Langford
Langley School District
Langley, City of
Langley, Township of
Lantzville
Lillooet
Lions Bay
Logan Lake
Lumby
Lytton
Mackenzie
Maple Ridge
Maple Ridge-Pitt Meadows School District
Masset
McBride
Merritt
Metchosin
Metro Vancouver Regional District
Midway
Mission
Mission School District
Montrose
Mount Waddington Regional District
Nakusp
Nanaimo
Nanaimo Ladysmith School District
Nanaimo Regional District
Nechako Lakes School District
Nelson
New Denver
New Hazelton
New Westminster
New Westminster School District
Nicola Similkameen School District
Nisga'a School District
North Coast Regional District
North Cowichan
North Okanagan Regional District
North Okanagan-Shuswap School District
North Saanich
North Vancouver School District
North Vancouver, City of
North Vancouver, District of
Northern Rockies
Oak Bay
Okanagan Similkameen School District
Okanagan Skaha School District
Okanagan-Similkameen Regional District
Oliver
Osoyoos
Pacific Rim School District
Parksville
Peace River North School District
Peace River Regional District
Peace River South School District
Peachland
Pemberton
Penticton
Pitt Meadows
Port Alberni
Port Alice
Port Clements
Port Coquitlam
Port Edward
Port Hardy
Port McNeill
Port Moody
Pouce Coupe
Powell River
Powell River Regional District
Powell River School District
Prince George
Prince George School District
Prince Rupert
Prince Rupert School District
Princeton
qathet Regional District
Qualicum Beach
Qualicum School District
Queen Charlotte
Quesnel
Quesnel School District
Radium Hot Springs
Revelstoke
Revelstoke School District
Richmond
Richmond School District
Rocky Mountain School District
Rossland
Saanich
Saanich School District
Salmo
Salmon Arm
Sayward
Sea to Sky School District
Sechelt
Sechelt Indian Government District Advisory Council
Sicamous
Sidney
Silverton
Skeena-Queen Charlotte Regional District
Slocan
Smithers
Sooke
Sooke School District
Southeast Kootenay School District
Spallumcheen
Sparwood
Squamish
Squamish-Lillooet Regional District
Stewart
Stikine School District
Strathcona Regional District
Summerland
Sun Peaks
Sunshine Coast Regional District
Sunshine Coast School District
Surrey
Surrey School District
Tahsis
Taylor
Telkwa
Terrace
Thompson-Nicola Regional District
Tofino
Trail
Tumbler Ridge
Ucluelet
Valemount
Vancouver
Vancouver Island North School District
Vancouver Island West School District
Vancouver School District
Vanderhoof
Vernon
Vernon School District
Victoria
View Royal
Warfield
Wells
West Kelowna
West Vancouver
West Vancouver School District
Whistler
White Rock
Williams Lake
Zeballos
Election Area:
(ALL)
Victoria
Filer Name:
(ALL)
ALBERTS, GARY
ALTO, MARIANNE
ALVAREZ, JULIA
ANDERSEN, SAUL
ANDREW, STEPHEN
ARCHIBALD, DARLENE
ATKINSON, LYALL
BEYER, GARY C
BRAYBROOK, TOM
CAMERON, MICHAEL
CARADONNA, JEREMY
CARROLL, JONATHAN
CHONG, IDA
COLEMAN, CHRIS
COLLINS, LAUREL
DELL, MATT
DUBOW, SHARMARKE
DUNCAN, ROB
ELARID, JALAL
FILIPOVIC, STEVE
FORBES, PETER
FORTIN, DEAN
FUENTES, RAFAEL
GARDINER, MARG
GEOGHEGAN, MICHAEL
GODRON, RIGA
GRAHAM, ROD
GROOS, HILARY
HAMMOND, STEPHEN
HANNA, CHRISTOPHER
HARASYMOW, JAMES
HARDMAN, STEFANIE
HEFLIN, BILL
HEIT, JASON
HELPS, LISA
HENRY, ROSE
HOAR, IAN
ISITT, BEN
JANZEN, SANDY
JIMENEZ, JESSE
JOHAL, RANDIE
JOHNSTON, DAVID ARTHUR
JONES, JASON
KAHAKAUWILA, EDISON
KALALA, MULLER
KAYE, ERIK
KIM, SUSAN
KING, ANNA
KLASSEN, BRIAN
LEITENBERG, SEAN
LORE, GRACE
LOUGHTON, KRISTA
LOVEDAY, JEREMY
LUCAS, MARGARET
LUTON, JOHN
MACKINNON, GORDON
MADDOCK, JEREMY
MADOFF, PAMELA
MARSHALL, BRENDAN
MARTAY, DELMAR
MCGUIGAN, BRUCE
MCLEOD, HAILEY
MONTGOMERY, RACHAEL
MURRAY, SEAN
NIGHTINGALE, JANICE
OLAFSON, JEFFREY
ORCHERTON, STEVE
PARENTEAU, EMMANUEL
PINTO, DEREK
PITT CHAMBERS, KHADONI
POTTS, SARAH
QUITZAU, JORDAN
REEVE, ANDREW
REICHERT, JORDAN
ROSENBERG, KEITH
ROSS, JASON
RYMO
SCHMID, ALEXANDER
SCOTT, WILLIAM
SERVOS, PAUL
SHEBIB, DAVID
SIFERT, BRAD
SIMMONS, SUSAN
SINCLAIR, TOM
SMITH, SHEA C.
SMITH, TED
STEPHENSON, JUSTIN
STEWART, DOUGLAS
TATE, WILLIAM
THOMPSON, DAVE
THORNTON-JOE, CHARLAYNE
VICKERY, ROSHAN
WIBOLTT, MICHELLE
WILLIAMS, JANICE
YACOWAR, TONY
YOUNG, GEOFF
ZMUDA, KRZYSZTOF
Scanned Report Type:
(ALL)
Election Disclosure Statement
Event Name:
(ALL)
2014 General Local Elections
2018 General Local Elections
2020 Victoria By-election
2020 Victoria By-election (2020/12/12)
2022 General Local Elections
Includes all scanned reports filed under the
Local Elections Campaign Financing Act
since 2014
Contact your local jurisdiction for reports filed prior to 2014
For more information see
FAQs
Tips on Searching